avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1069 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Regularizare judecatorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Regularizare judecatorie

Cat dureaza de obicei procedura regularizarii la judecatorie? Se poate urgenta cumva?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 15:55, 24 Iunie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista nici o prevedere legala care sa urgenteze procedura regularizarii.Puteti încerca o cerere de urgentare ,un memoriu către președintele instantei dar șansele sunt mici. ,ca sa nu spun 0 2,3,4 luni erau termene absolut firești acum a început sa dureze și 7,8 luni sau chiar un an de la introducerea acțiunii pana la primul termen.
Au trecut deja mai bine de 3 luni si nici macar nu au comunicat actiunea paratului, mai vine si vacanta
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce spuneți dvs a devenit aproape o regula din păcate.. Sa vedeți când o sa va amâne pronunțarea de n ori sau în câte luni o sa primiți hotărârea motivata..
Ultima modificare: Marți, 18 Iunie 2024
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Daca vine vacanta, tot se lucreaza, doar nu se judeca decat urgente, atat. Regularizarea merge inainte.
Nu cunosc de unde stiti ca cererea este in procedura de regularizare, eu ma indoiesc.
Atunci cum e daca nu e in regularizare? De ce va indoiti?

Liliana Gradinaru a scris:

Daca vine vacanta, tot se lucreaza, doar nu se judeca decat urgente, atat. Regularizarea merge inainte.
Nu cunosc de unde stiti ca cererea este in procedura de regularizare, eu ma indoiesc.

Alte discuții în legătură

Pronuntzare popa remus popa remus Exista un termen legal in care se comunica partilor din proces o sentinta judecatoreasca?pe data de 12 mai s-a pronuntat sentinta intr-un proces civil si nici ... (vezi toată discuția)
Recalculare apometre MCristian MCristian Buna ziua Am si eu o intrebare .. in cazul in care am montate apometre pentru apa in apartament .. dar din anumite motive nu am mai reusit sa citesc ... (vezi toată discuția)
Program de vizita minori- stabilire termen de judecata Elenaralu31 Elenaralu31 Salut,as dorii sa stiu si eu ,cat dureaza un proces de stabilire programul de vizita la copiii?Am bagat dosarul mai bine de doua luni in Dambovita si inca nu ... (vezi toată discuția)