Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Regularizare judecatorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Regularizare judecatorie

Cat dureaza de obicei procedura regularizarii la judecatorie? Se poate urgenta cumva?
Nu exista nici o prevedere legala care sa urgenteze procedura regularizarii.Puteti încerca o cerere de urgentare ,un memoriu către președintele instantei dar șansele sunt mici. ,ca sa nu spun 0 2,3,4 luni erau termene absolut firești acum a început sa dureze și 7,8 luni sau chiar un an de la introducerea acțiunii pana la primul termen.
Au trecut deja mai bine de 3 luni si nici macar nu au comunicat actiunea paratului, mai vine si vacanta
Ce spuneți dvs a devenit aproape o regula din păcate.. Sa vedeți când o sa va amâne pronunțarea de n ori sau în câte luni o sa primiți hotărârea motivata..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Daca vine vacanta, tot se lucreaza, doar nu se judeca decat urgente, atat. Regularizarea merge inainte.
Nu cunosc de unde stiti ca cererea este in procedura de regularizare, eu ma indoiesc.
Atunci cum e daca nu e in regularizare? De ce va indoiti?

Liliana Gradinaru a scris:

Daca vine vacanta, tot se lucreaza, doar nu se judeca decat urgente, atat. Regularizarea merge inainte.
Nu cunosc de unde stiti ca cererea este in procedura de regularizare, eu ma indoiesc.