Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul salar ianuarie 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul salar ianuarie 2010

Cum va arata statul de plata pe luna ianuarie 2010, cu un singur brut? sau la fel ca in decembrie cu sporurile care intra in salariu. si cele care sunt in afara salariului?
Buna ziua !
Cititi si O.U.G.1/2010 ! Nu " arata " pentru multi ca cele din decembrie 2009.
Cu stima !
Nu va impacientati pentru ca la firmele cu capital privat,in marea lor majoritate exista salariul tarifar de incadrare si atat,iar statul de plata nu mai este imbacsit cu alte sume.
Cum se calculeaza salariul pentru ianuarie 2010 daca pe langa salariul de incadrare se da si sporul de vechime?
Pentru bugetari am inteles ca salariul va fii de 705 lei numai daca impreuna cu sporurile nu va depasi aceasta valoare, astfel daca in decembrie 2009 salariul de incadrare era 600 lei cu spor vechime 5%, 10%, 15%, 20% sau 25% cum se va calcula incepand cu ianuarie 2010,

Multumesc anticipat