avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul salar ianuarie 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul salar ianuarie 2010

Cum va arata statul de plata pe luna ianuarie 2010, cu un singur brut? sau la fel ca in decembrie cu sporurile care intra in salariu. si cele care sunt in afara salariului?
Cel mai recent răspuns: piramida76 , utilizator 11:24, 17 Februarie 2010
Buna ziua !
Cititi si O.U.G.1/2010 ! Nu " arata " pentru multi ca cele din decembrie 2009.
Cu stima !
Nu va impacientati pentru ca la firmele cu capital privat,in marea lor majoritate exista salariul tarifar de incadrare si atat,iar statul de plata nu mai este imbacsit cu alte sume.
Cum se calculeaza salariul pentru ianuarie 2010 daca pe langa salariul de incadrare se da si sporul de vechime?
Pentru bugetari am inteles ca salariul va fii de 705 lei numai daca impreuna cu sporurile nu va depasi aceasta valoare, astfel daca in decembrie 2009 salariul de incadrare era 600 lei cu spor vechime 5%, 10%, 15%, 20% sau 25% cum se va calcula incepand cu ianuarie 2010,

Multumesc anticipat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare 2010 piramida76 piramida76 Cum se calculeaza salariul pentru ianuarie 2010 daca pe langa salariul de incadrare se da si sporul de vechime? Pentru bugetari am inteles ca salariul va fii ... (vezi toată discuția)
Salariu de baza referent treapta iii DrAGoS80 DrAGoS80 Din martie 2009 lucrez ca referent tr. III (personal contractual) in cadrul serviciului de evidenta a persoanelor si am un salariu de incadrare de 664 lei. ... (vezi toată discuția)
Sporul de vechime mary_c mary_c buna seara.mentionez ca sunt bugetara si am facut de curand 3 ani in campul muncii.luna aceasta ar trebuii sa mi se includa sporul de vechime in salar.in ... (vezi toată discuția)