Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul ne mărește salariul cu 5% prin act ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul ne mărește salariul cu 5% prin act adițional cu ...

Angajatorul ne mărește salariul cu 5% prin act adițional cu condiția să venim la munca la solicitare sâmbătă sau duminică semnat un angajament.
Dacă refuz mărirea de 5 % la salariu mă poate cerceta disciplinar.
Cercetarea disciplinara are loc numai in situatia in care savarsiti o abatere disciplinara.
Dacă refuz semnarea actului adițional cu mărirea ptr zile sâmbătă și duminică rămîne cu salariul care îl iau și pina acum.

Cornel Vasile a scris:

Cercetarea disciplinara are loc numai in situatia in care savarsiti o abatere disciplinara.

Da, veti ramane doar cu salariul respectiv.
Poate sa îmi ia declarație angajatorul sa fie acoperit in cazul unui control ITM ,și atunci sâmbătă și duminică nu merg sa muncesc refuzul actului adițional.

Cornel Vasile a scris:

Da, veti ramane doar cu salariul respectiv.

Declaratie pentru ce ?