avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Daca sunt angajată din 09.05. până în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Daca sunt angajată din 09.05. până în luna august, ...

Bună seara!
Daca sunt angajată din 09.05. până în luna august, cate zile de Co am dreptul?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:36, 30 Iunie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cate zile de CO aveti mentionate in contractul de munca?
Buna ziua ! In contractul de munca am 21 de zile de concediu!
In luna August am dreptul la concediul de odihna? Cate zile ! Mulțumesc mult!
Mulțumesc anticipat!
Contractul de munca este nedeterminat!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aveti dreptul la 5 zile de CO .
Mulțumesc mult pentru răspuns!
Cei de la fabrica mi-a spus că nu am destule zile și că îmi vor da in avans ! Dar de fapt legal din mai până în august ,am dreptul la 5 zile ...
Pot solicita și fără plată pentru probleme personale?

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil elamarius elamarius buna seara,lucrez la o fabrica din 22.11.2013 si ianuarie 2015 am aflat ca sunt insarcinata, problema este ca in decembrie2014 am avut 5 zile de concediu fara ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna Cioarca Cioarca Dacă lucrez. din data de 24 mai 2017 câte zile de concediu de odihna am dreptul dacă am contract de muncă pe perioadă nedeterminată.si dacă pot să-l ... (vezi toată discuția)
In periada preavizului pot sa-mi iau concediul de odihna neefectuat? roanamaz roanamaz Din februarie 2010 m-am anjgajat la o firma noua in urma concediului de creastere a copilului. Pana acum am beneficiat de 5 zile de concediu de odihna. Pana la ... (vezi toată discuția)