Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Stiti cumva daca un contract de donatie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Stiti cumva daca un contract de donatie pentru o suma ...

Buna ziua. Stiti cumva daca un contract de donatie pentru o suma de bani(peste valoarea darului manual) se poate realiza prin docusign? Asta in cazul in care donatorul e cetatean strain iar donatarul locuieste in romania.
daca dvs nu procedati corect, nu va pot garanta ca nu o sa va trimita anaf decizie de impunere, ramane sa va razboiti cu ei.
cumparati casa si de platit plateste direct nenea ala si faceti contract ulterior sau da o decalaratie ca aia nu au fost bani dati impriumut , ci donatie catre dvs. sfatuiti-va si cu notarul.
gi-jane2, moderator