avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca am fost cu cineva in concubinaj timp de 7 ani pot ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca am fost cu cineva in concubinaj timp de 7 ani pot sa am ...

Daca am fost cu cineva in concubinaj timp de 7 ani pot sa am ceva drepturi de la acel domiciliu?
Buna ziua.

Nu.
Doar daca ati invetit bani proprii in respectivul imobil,, detineti un drept de creanta pentru sumele investite
Este doar o legenda urbana 7,15,e0de ani etc.Indiferent de durata nu aveți drepturi
Dacă ați investit in imobilul respectiv aveți un drept de creanță .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

După citi ani de conviețuire impreuna, poate cineva sa ceara ... Ioana Codruta Ioana Codruta După citi ani de conviețuire impreuna, poate cineva sa ceara cotă-parte dintr-un imobil dobindit de partener înaintea relației? (vezi toată discuția)
Partaj concubinaj - risc sau nu? adryan289 adryan289 Buna ziua.In 2012 mi-au cumparat parintii pe NUMELE MEU un ap cu 2 cam cu banii CASH insa recent am primit o oferta de la un vecin pentru a-l da la schimb cu ... (vezi toată discuția)
Drepturi concubinaj Georgia55 Georgia55 O femeie care a trait in concubinaj timp de peste 20 ani, are dreptul de a primi pensie de urmas in cazul decesului concubinului, ea neavand niciun venit. Daca ... (vezi toată discuția)