Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Licenta/Master Buna seara, Am absolvit facultatea de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Licenta/Master Buna seara, Am absolvit facultatea de Litere si ...

Studii masterale schimbate in studii de licenta.
Buna seara,
Am absolvit facultatea de Litere si am un master in Sociologie. La locul de munca am nevoie pentru promovare, de o diploma de licenta in stiinte sociale si nu umaniste. As putea transforma cei doi ani de master in studii de licenta? Si sa merg la facultate inca un an, pentru a avea 3 ani, adica diploma de licenta? Sau este nevoie sa parcurg o alta facultate de 3 ani, in domeniu.
mada4000, utilizator
Nu se poate transforma un master in studii de licenta .