Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua! Se poate acționa în judecată un IFN ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua! Se poate acționa în judecată un IFN pentru ca ...

Bună ziua! Se poate acționa în judecată un IFN pentru ca nu mi-a actualizat situația în biroul de credit la mai bine de 4 luni de când am plătit creditul? Am vrut să fac un credit la o bancă și nu am putut să iau suma de care am nevoie pentru ca încă apar în BC cu datoria neplătită la IFN.
Înscrierea ca rau platnic, nu are legatura cu plata.
Nu sunt rău platnic, datoria la IFN am achitat-o în termen.

gi-jane2 a scris:

Înscrierea ca rau platnic, nu are legatura cu plata.

Daca ati achitat în termen, de ce ati ajuns raportat în BC?