avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua! Se poate acționa în judecată un IFN ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua! Se poate acționa în judecată un IFN pentru ca ...

Bună ziua! Se poate acționa în judecată un IFN pentru ca nu mi-a actualizat situația în biroul de credit la mai bine de 4 luni de când am plătit creditul? Am vrut să fac un credit la o bancă și nu am putut să iau suma de care am nevoie pentru ca încă apar în BC cu datoria neplătită la IFN.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 15:10, 30 Iunie 2024
Înscrierea ca rau platnic, nu are legatura cu plata.
Nu sunt rău platnic, datoria la IFN am achitat-o în termen.

gi-jane2 a scris:

Înscrierea ca rau platnic, nu are legatura cu plata.

Daca ati achitat în termen, de ce ati ajuns raportat în BC?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Birou de credit Ovidiu Cozma Ovidiu Cozma Buna seara! In anul 2015 am facut un imprumut la un IFN pe o perioada de 6 luni. Dupa putin timp am pierdut locul de munca, ne mai putand plati rata. Dupa 3-4 ... (vezi toată discuția)
Inca in biroul de credit jovi_jo jovi_jo Buna ziua,am si eu o problema cu Raiffaisen bank.Am avut o deschidere de cont pe care am achitat-o in data de 04.04.2014,saptamana trecuta am facut o cerere ... (vezi toată discuția)
Creditorul nu a inregistrat creditul la biroul de credite notafraiddd notafraiddd Buna seara, Am o linie de consum deschisă la un IFN dar in urma unei interogarii la biroul de credite am observat ca acesta nu a inregistrat-o. Atunci ... (vezi toată discuția)