avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reincadrare activitate dependenta SRL (client SUA)
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reincadrare activitate dependenta SRL (client SUA)

Buna, am semnat acum contract un client din SUA pe SRL-ul meu. Facturez aceesi suma lunar, primesc laptop, concediu, stock options etc. Evident ca nu am cum sa ma angajez ca CIM. Este posibil sa fiu reincadrat ca activitate dependenta si sa platesc 50% impozit?

Dar vreau sa stiu si alte pareri si daca ati auzit sa se intimple in practica

Alte discuții în legătură

Am gasit un client ca si pfa, entitate din afara romaniei. MarcelSE MarcelSE Buna ziua! Am gasit un client ca si PFA, entitate din afara Romaniei, unde nu am cum sa ma angajez pe CIM. Contractul este de freelancing, dar presupune din ... (vezi toată discuția)
Solutii colaborare emillius emillius Buna ziua, Am o situatie: un srl vrea sa colaboreze cu o persoana fizica neautorizata pentru instruirea unor clienti. Aceasta activitate se va face ... (vezi toată discuția)
Contributii pfa norma venit - servicii sua xeonet xeonet Salut, Am observat o multime de discutii pe aceasta tema insa din pacate din una nu a avut o concluzie. As vrea sa va intreb in cazul PFA cu norma de ... (vezi toată discuția)