Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare online dar doar cu pagina de Facebook.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare online dar doar cu pagina de Facebook.

Bună ziua, as dori dacă se poate niște informații, despre a vinde online dar doar cu pagina de Facebook pentru început, ce trebuie mai exact, casa de marcat? Firma? Niște detalii ar fi bune, mulțumesc mult!
george-neagu, moderator
Va trebuie o intreprindere individuala sau srl inregistrate la Registrul comertului. (Prima e mai usor de infiintat, gestionat si are si o evidenta contabila mai simpla pe care s-o tineti personal, fara un contabil autorizat).
Nu va trebuie casa de marcat. Expuneți produsele pe net. Comenzile le livrați clienților printr-o firma de curierat. În pachet, pe lângă produse veți da clientului doar factura. Încasarea, plata în avans sau ramburs, doar prin contul bancar al firmei.
Iar cu anaful, cum va fi ? Doar emitand factura e ok?