Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, as dori sa stiu cum se face repartizarea la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, as dori sa stiu cum se face repartizarea la pierderi ...

Buna ziua, as dori sa stiu cum se face repartizarea la pierderi de apa? Pentru luna Mai 2024, la un apartament de 38.22 mp, 2 persoane, am avut consumul la apa rece de 3,30 m cubi si la apa calda 4,90 m cubi. Acum ca sa afisat intretinerea mi s-au pus pierderile de apa si trebuie sa platesc la apa rece 9,35 m cubi si la apa calda 5,25 m cubi. Este corect cum a impartit administratorul pierderea? Va multumesc!
Fix ca aici cu o hotarare a adunarii generale. www.avocatnet.ro/forum/discu...

logic ar fi proportional cu consumul.
Conform art. 82 din legea 196/2018 acele diferente nemăsurabile se împart pe număr de persoane. Alte metode sunt doar povești din legi care au fost abrogate.

Beti12 a scris:

Buna ziua, as dori sa stiu cum se face repartizarea la pierderi de apa?

latka, utilizator