Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cerere de executare silita Danemarca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cerere de executare silita Danemarca

Am trimis prin Ministerul Justitiei in Danemarca la Familieretshuset (asa cum mi-au indicat dansii) cerere de executare silita in baza hotararii judecatoresti executorii. Asta se intampla in luna februarie. Nu am primit niciun raspuns.
Pot face plangere la CEDO sau unde sa ma adresez ca sa primesc un raspuns? Am trimis email la Familieretshuset dar primesc un mesaj automat, atat. A mai avut cineva tangenta cu Danemarca pe partea aceasta? Multumesc.
Diamandi, utilizator
Nu aveti cum sa va adresati la CED) ..mai intai trebuie sa va judecati cu cei din danemiarca si daca va sunt incalcate drepturile mentionate in Conventia Europeana a Drepturilor Omului , atunci va indreptati catre CEDO.
Nu aveți nici un motiv.pt CEDO.Trimiteti mesaje peste mesaje,reveniri,adrese la alte instituții,contactați un av danez etc.
adrese la alte institutii unde? aici sau in Danemarca?
exista modele de adrese pe internet in cazul acestei situatii?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu aveți nici un motiv.pt CEDO.Trimiteti mesaje peste mesaje,reveniri,adrese la alte instituții,contactați un av danez etc.

Solicitati sprijin si de la Ambasada României la Copenhaga
[ link extern ]
Va multumesc!

Cornel Vasile a scris:

Solicitati sprijin si de la Ambasada României la Copenhaga
[ link extern ]