Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Dacă am semnat un contract de colaborare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Dacă am semnat un contract de colaborare cu o firma ...

Buna ziua! Dacă am semnat un contract de colaborare cu o firma din Italia , eu fiind badanta, , cine plătește impozitele și dacă va fi valabil la pensie? Oricum nu beneficiez de nimic adică vacanta și e pe perioada determinata .va multumesc
Contrcatul de colaborare are alt regim juridic fata de contractul de munca.. in tara , acesta nu va confera vechime in munca.

Impozitele si taxele le plateste cel care este mentionat in contract.