Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , lucrez că badanta la o familie .Am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , lucrez că badanta la o familie .Am contract de colaborare ...

Buna ziua , lucrez că badanta la o familie .Am contract de colaborare cu i agenție pe perioada determinata Vreau sa știu dacă este valabil la pensie și dacă agenția plătește impozit pentru mine.Specific că am tesera sanitara. Multumesc
Badanta nu exista in COR - Clasificarea Ocupaţiilor din România.

Credeti ca noi stim ce scrie in contractul pe care l - ati semnat ? De ce nu intrebati in Italia , daca tot folositi cuvintele lor ..marea majoritate de aici , cunosc legislatia Romaniei nu a Italiei.