Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua Va rog sa ma ajuti si sa ma indrumati,la ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua Va rog sa ma ajuti si sa ma indrumati,la locuinta mamei ...

Buna ziua

Va rog sa ma ajuti si sa ma indrumati,la locuinta mamei mele,datorita fluctuaiilor de tesiune electrica,contorul a inregistrat foarte multi kw,venind o factura de 3800 de ron.metionez ca locuiesc doua persoane, cu consum normal.Am facut sesizare,am solicitat efectuarea metrologiei,iar in urma acestei verificari,am primit raspuns ca contorul a fos admis,si ca ar trebui sa platim.altfel in doua zile ne intrerup curentul electric.Am mai facut inca o solicitare iar raspunsul a fost acelas.Mentionez ca dupa acea factura de 3800,a mai fost inca una de 1200,care a fost achitata...crezand ca este vb de o recalculare,am facut s sesizare la ANPC,dar inca nu au raspuns,!Va rog indrumare!
sesizarile se depun la ANRE, nu la ANPC. Atentie! Povestea cu fluctuatiile nu sta in picioare. mai degraba m-as uita sa nu fure cineva curent de la mine.