avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara pentru primul act de identitate la 18 ani ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara pentru primul act de identitate la 18 ani este nevoie ...

Bună seara pentru primul act de identitate la 18 ani este nevoie de semnătura unuia din părinte sau pot face buletinul fără părinți?

Alte discuții în legătură

Buletin dupa varsta de 18 ani O_alexandru O_alexandru Buna ziua, din cauza unor probleme legate de faptul ca parintii mei au divortat si a unor probleme legate de domiciliul parintilor, nu am avut posibilitatea ... (vezi toată discuția)
Am împlinit recent 18 ani (septembrie anul acesta ). mama, tutorele ... Am77 Am77 Am împlinit recent 18 ani (septembrie anul acesta ). Mama, tutorele meu legal ( divorț, urmat de decesul tatălui ) refuză să mi facă buletin, și am ... (vezi toată discuția)
Bună seara! dacă cineva care îmi este 18 ani nu are acte, ... Eusebiu20 Eusebiu20 Bună seara! Dacă cineva care îmi este 18 ani nu are acte, pentru a merge sa scoată certificatul de naștere poate fără parinti??? Repet certificatul de ... (vezi toată discuția)