Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... În data de 13/05 contul meu brd a fost accesat și ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

În data de 13/05 contul meu brd a fost accesat și 9980 de euro ...

În data de 13/05 contul meu brd a fost accesat și 9980 de euro au fost transferați într-un alt cont fără autorizarea mea. Evident, banca este trasă la răspundere pentru acest transfer, care nu ar fi trebuit să aibă loc: "Legislația UE permite, de asemenea, să se asigure că:plățile online de peste 30 de euro sunt securizate prin utilizarea unei combinații de cel puțin două elemente de autentificare". În plus, această tranzacție a fost efectuată într-un cont BRD, deci clientul dumneavoastră este un escroc.

Am depus o plângere la poliție și am mers la o sucursală pentru a deschide o anchetă. Nimeni nu m-a contactat și nu am primit un răspuns clar cu privire la returnarea banilor mei. Mai mult, contul meu este blocat.
Va trebui sa asteptati finalizarea anchetei interne a BRD si apoi a politiei.