Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o informatie. la o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o informatie. la o institutie ...

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o informatie. la o institutie publica ( functie sofer II-I) pt incadrarea unui sofer I, se cer 3.6 ani vechime? Multumesc anticipat!
Se cer 3,6 ani vechime in munca sau vechime ca si sofer ?
Persoana care se ocupa de incadrare nu știe sigur daca 3.6 ani este vechimea ce se impune pt incadrarea ca și șofer I, sa nu greșească în anuntul pt incadrare Se doreste vechimea de "specialitate" Aadică șofer sa fie luata în calcul
Trebuie sa stie sigur ... pentru ca una este vechimea in munca si alta este vechimea ca si sofer ....