Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt angajata la o companie pe post de asistent ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt angajata la o companie pe post de asistent manager. ...

Buna ziua

Sunt angajata la o companie pe post de asistent manager. Am facut facturi avize pontaje si dupa cele 3 luni de proba a aparut un email cu ce am de facut pe parte de contabilitate am refuzat. Contabila a spus ca trebuie aduse in smart bill facturile incasate platite etc mai departe ea facandu le in laptopul ei programul ei . Cand am spus ca eu nu sunt contabil si nu sunt calificata au spus ca asta a fost discutia in cadrul interviului. Acum incearca sa ma preseze sa renunt la contractul meu de munca sa imi ofere alt post (doar verbal) sa imi dea jumatate din cat am si in principiu o parte de conta si o parte suport pt restul colegilor. Ce sa fac sunt disperata ca nu stiu ce sa fac va rog un sfat va rog (imi cer scuze pentru greseli de scriere dar nici nu mai gandesc)
Una e renuntarea la c.i.m. si alta este schimbarea fucntiei/salariului ...aveati in fisa postului acele atributii?