Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Poate o firma radiata sa fie investigata?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Poate o firma radiata sa fie investigata?

Buna,
presupunem ca am un SRL care activeaza 2 ani si plateste impozit pe micro de 3%. Apoi firma se inchide.
Are dreptul ANAF sa faca control pe firma de exemplu peste un an dupa inchidere si sa zica ca trebuia sa fie platit impozit pe profit de 16% sau alte chestii de genul asta si sa puna responsabilitatea pe administrator?

Multumesc
george-neagu, moderator
Da, timp de cinci ani.
Pai unde vine controlul daca societatea nu mai există? Administratorul demult poate sa fie plecat peste hotare s.a.m.d

george-neagu a scris:

Da, timp de cinci ani.