Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Drugtest pozitiv la canabis în Olanda
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Drugtest pozitiv la canabis în Olanda

Salut! I s-a mai întâmplat cuiva să îl opreasca poliția în trafic și să îi facă drogtest? Eram la volan și m-au oprit la semafor ! Nu am condus periculos sau cu viteză! Efectiv stăteam la culoarea roșie a semaforului si m-au tras pe dreapta ! mi-a ieșit pozitiv la canabis, dupa m-au dus la test de sânge dar încă nu am primit nicio informație din partea lor timp de 4 săptămâni! Are cineva idee care sunt consecințele? Permisul este romanesc ! Mentionez ca sunt la prima abatere și s-a întâmplat în Olanda !!
Florin Valentin Aghirculesei, utilizator
Olanda face part din UE si statele membre comunica intre ele, inclusiv pentru consum de droguri.
Daca se constata consumul si prin analiza de sange, obligatoriu veti fi instiintat direct si/sau prin politia romana.