Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Moldovenii de peste Prut , studenti, cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Moldovenii de peste Prut , studenti, cu permis de ...

Buna ziua.
Moldovenii de peste Prut , studenti, cu permis de sedere si de munca temporara , au voie sa lucreze 8 ore/zi?
Străinii titulari ai dreptului de ședere temporară pentru studii pot fi încadrați în muncă pe teritoriul României fără aviz de angajare numai cu contract individual de muncă cu timp parțial, cu durata muncii de maximum 6 ore pe zi.