avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Întrebare angajat persoana cu handicap
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Întrebare angajat persoana cu handicap

Daca sunt persoana cu dizabilități (handicap locomotor din nastere) si doresc să mă angajez la o companie care nu dispune de rampe la sediile sale, însă postul meu este remote, exista vreo dificultate dpdv legal? Mulțumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Iulie 2024
FridaKhalo, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:54, 7 Iulie 2024
Daca lucrati "remote" nu exista un impediment legal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatie asociatie de proprietari - rampa de acces persoane cu dizabilitati? ep1975 ep1975 buna seara, as vrea sa stiu daca asociatia de locatari sau de proprietari este obligata prin lege sa construiasca o rampa de acces pentru persoane cu handicap ... (vezi toată discuția)
Anl, rampa-pentru persoane cu handicap Cimpoi Cimpoi buna ziua Sunt o persoana cu dizabilitati locomotorii, ma deplases in scaun rulant, am gradul 1 grav de handicap. As vrea sa stiu daca eu am dreptul la o ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! eu ca și proprietar al unui apartament in bloc, pot ... mamimanuma mamimanuma Buna ziua! Eu ca și proprietar al unui apartament in bloc, pot fi obligată legal de către asociatie să plătesc o cotă parte la rampa pentru persoane cu ... (vezi toată discuția)