Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Întrebare angajat persoana cu handicap
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Întrebare angajat persoana cu handicap

Daca sunt persoana cu dizabilități (handicap locomotor din nastere) si doresc să mă angajez la o companie care nu dispune de rampe la sediile sale, însă postul meu este remote, exista vreo dificultate dpdv legal? Mulțumesc!
FridaKhalo, utilizator
Daca lucrati "remote" nu exista un impediment legal.