Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care sunt instituțiile finanțate conform legii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care sunt instituțiile finanțate conform legii 500/2002 și ...

Care sunt instituțiile finanțate conform legii 500/2002 și care sunt finanțate conform legii 273/2006?
1. instituții publice - denumire generică ce include Parlamentul, Administrația Prezidențială, ministerele, celelalte organe de specialitate ale administrației publice, alte autorități publice, instituțiile publice autonome, precum și instituțiile din subordinea/coordonarea acestora, finanțate din bugetele prevăzute la art. 1 alin. (2) din Legea 500/2002

2. Instituții publice locale - denumirea generică, incluzând comunele, orașele, municipiile, sectoarele municipiului București, județele, municipiul București, instituțiile și serviciile publice din subordinea acestora, cu personalitate juridică, indiferent de modul de finanțare a activității acestor, Legea 276/2006