Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Promisiune vanzare Buna ziua! In cazul in care se face ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Promisiune vanzare Buna ziua! In cazul in care se face o promisiune ...

Promisiune vanzare

Buna ziua!

In cazul in care se face o promisiune de vanzare (eu sunt cumparator) si ulterior doresc sa "vand" aceasta promisiune, pe pretul "inghetat", bineinteles cu o marja de profit, ce posibilitati exista?
Am inteles de cesiunea promisiunii sau promisiune la promisiune.
Rog lamuriri!
Va multumesc!
Vânzătorul este cel care ia decizia cui vrea să vândă.
Se poate și răzgândi să nu mai vândă la nimeni dacă nu i-ați dat căpară, sau poate primește mai mulți bani de la un alt cumpărător.
Dapix, utilizator