avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezmostenire și drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezmostenire și drept de proprietate

Bună seara. Am o vecina care are o fata de 38 și un băiat de 28. Ea vrea sa sa îl dezmosteneasca pe el ptc este bolnava el nu lucrează, joaca la pariuri, fura bani din casa, tipa la amândouă c se enervează repede. Se poate?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 21:17, 8 Iulie 2024
Se poate sa ii dea casa fetei în schimbul întreținerii, dar cu ce o ajuta acum pe vecina?
Daca e casa ei sa il de afara.
Ultima modificare: Luni, 8 Iulie 2024
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj casa ContSters373704 ContSters373704 Buna ziua,tatal meu a murit in 1993,eu sunt unic mostenitor si am partea legala din casa cu mama mea.De cand am divortat pe fondul starii proaste am inceput sa ... (vezi toată discuția)
Dependenta de jocuri de noroc 28 ani este dependenta de ... feliciaionescu feliciaionescu Buna seara, fiica mea in varsta de 28 ani este dependenta de jocuri de noroc. A instrainat obiecte ce imi apartin ducandu - le la amanet. Imi cere bani in ... (vezi toată discuția)
Plangere la politie pe nedrept ContSters300081 ContSters300081 Buna ziua. Am o scurta poveste la care necesit un raspuns de la persoanele in cauza: O prietena care are o relatie stabila a cunoscut un tip la locul de ... (vezi toată discuția)