Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezmostenire și drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezmostenire și drept de proprietate

Bună seara. Am o vecina care are o fata de 38 și un băiat de 28. Ea vrea sa sa îl dezmosteneasca pe el ptc este bolnava el nu lucrează, joaca la pariuri, fura bani din casa, tipa la amândouă c se enervează repede. Se poate?
Se poate sa ii dea casa fetei în schimbul întreținerii, dar cu ce o ajuta acum pe vecina?
Daca e casa ei sa il de afara.
gi-jane2, moderator