avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Constructorul care executa mansardarea blocului, a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Constructorul care executa mansardarea blocului, a distrus toate ...

Constructorul care executa mansardarea blocului, a distrus toate apartamentele de la ultimul etaj. De 9 luni asteptam sa vina sa repare apartamentele distruse si care nu pot fi locuite. Ce am putea face in aceasta situatie?
Ultima modificare: Luni, 8 Iulie 2024
Cosmisimo, utilizator
Bună ziua.

Vă sfătuiesc să vă angajați un avocat, care să facă demersurile necesare, împotriva constructorului, fie de a veni să repare, fie de a repara cu altcineva pe banii constructorului, cu obligarea și la daune interese.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promisiune vanzare cumparare - recuperare avans Alice..C Alice..C Buna seara, In iunie 2021 am incheiat o promisiune bilaterala de vânzare-cumpărare pentru un apartament intr-un bloc nou in constructie. Incheierea in ... (vezi toată discuția)
Bună seara,am o întrebare : poți intra pe dependința unui ... gicaursulescu96@gmail.com gicaursulescu96@gmail.com Bună seara,am o întrebare : poți intra pe dependință unui imobil comun și să-l stăpânești fără acordul celorlalți locuitori ,imobilul nu este ... (vezi toată discuția)