Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Constructorul care executa mansardarea blocului, a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Constructorul care executa mansardarea blocului, a distrus toate ...

Constructorul care executa mansardarea blocului, a distrus toate apartamentele de la ultimul etaj. De 9 luni asteptam sa vina sa repare apartamentele distruse si care nu pot fi locuite. Ce am putea face in aceasta situatie?
Cosmisimo, utilizator
Bună ziua.

Vă sfătuiesc să vă angajați un avocat, care să facă demersurile necesare, împotriva constructorului, fie de a veni să repare, fie de a repara cu altcineva pe banii constructorului, cu obligarea și la daune interese.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius