Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale In ce conditii se poate deschide un birou de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

In ce conditii se poate deschide un birou de arhitectura?

Buna ziua,
Am si eu o intrebare: In ce conditii se poate deschide un birou de arhitectura in cazul in care inca sunt student la facultatea de arhitectura?
Va multumesc.
Cu placere.
Nu se poate intreprindere individuala?
Deisgur ca nu, profesia de arhitect este una liberala cu reglementare speciala. Nu se poate exercita ca PFA sau intreprindere individuala ci doar ca birou individual, birouri asociate, societate civila de proiectare sau societate comerciala.
ContSters20980, utilizator