Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Se poate trimite o intampinare prin posta ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Se poate trimite o intampinare prin posta recomandata ...

Buna ziua! Se poate trimite o intampinare prin posta recomandata din Franta? Mai am pana la implinirea termenului 15 zile. Multumesc!
O trimiteți de unde doriți dvs și prin.orice mijloc,posta,email., firma curierat etc.Important este sa aveți dovada comunicării.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

O trimiteți de unde doriți dvs și prin.orice mijloc,posta,email., firma curierat etc.Important este sa aveți dovada comunicării.

Este valalabila semnata si apoi scanata? si trimisa prin aplicatia instantei de la curtea de apel?
Actul transmis electronic trebuie semnat cu semnatura electronica.
Cornel Vasile, Consilier juridic