avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua , in contul meu juridic a apărut o suma ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua , in contul meu juridic a apărut o suma depusa ce ...

Buna ziua , in contul meu juridic a apărut o suma depusa ce nu-mi aparține. Pana sa aflu ce este de făcut , a doua depunere se instalează. Cum se poate rezolva aceasta situație pana nu degenerează ? Nu vreau sa fiu găsit vinovat si vreau sa înapoiez banii legal , dar vreau sa fiu scutit de orice plata sau taxa aferenta acestei erori
Cel mai recent răspuns: Shawn888 , utilizator 18:29, 12 Iulie 2024
Nu scrie de unde vin acele sume?
Ultima modificare: Vineri, 12 Iulie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic
In aplicația mobila nu-mi apare , dar am solicitat un extras de cont de la banca care imi oferă detalii despre srl’ul care a facut depunerea prin canal electronic
Ultima modificare: Vineri, 12 Iulie 2024
Shawn888, utilizator
Am vorbit cu notarul primei firme , care spune ca am același cont ca o firma de construcții cu care au colaborat “ e vina băncii” . Banca , se apară și spune ca nu există o asemenea varinata. Eu tot primesc sume care nu-mi sunt cuvenite. Am dat o declarație scrisă la bancă prin care refuz primele depuneri dar refuz să mă mai implic pentru greșelile și banii altora
Ultima modificare: Vineri, 12 Iulie 2024
Shawn888, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in aceasta seara m-am gandit sa pun un bilet la pariuri ... spybot12 spybot12 Buna ziua, in aceasta seara m-am gandit sa pun un bilet la pariuri asa ca m-am dus la banca sa depun o suma de bani aceasta fiind de 800 de lei, am incercat sa ... (vezi toată discuția)
Angajata bancii umbla in cont si face operatiuni fara acordul meu septibanc septibanc Buna ziua, Am un cont curent de debit la o banca oarecare, cu card asociat contului. Este un card pe care primesc in principiu doar salariul de la firma unde ... (vezi toată discuția)
Plata furnizori tdana24 tdana24 Buna ziua, am nevoie de o lamurire: am luat marfa pe 10 facturi in valoare de X lei, facturi pe care trebuia sa le achit in 30 zile. O mare parte din bani, ... (vezi toată discuția)