Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua , in contul meu juridic a apărut o suma ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua , in contul meu juridic a apărut o suma depusa ce ...

Buna ziua , in contul meu juridic a apărut o suma depusa ce nu-mi aparține. Pana sa aflu ce este de făcut , a doua depunere se instalează. Cum se poate rezolva aceasta situație pana nu degenerează ? Nu vreau sa fiu găsit vinovat si vreau sa înapoiez banii legal , dar vreau sa fiu scutit de orice plata sau taxa aferenta acestei erori
Nu scrie de unde vin acele sume?
Cornel Vasile, Consilier juridic
In aplicația mobila nu-mi apare , dar am solicitat un extras de cont de la banca care imi oferă detalii despre srl’ul care a facut depunerea prin canal electronic
Shawn888, utilizator
Am vorbit cu notarul primei firme , care spune ca am același cont ca o firma de construcții cu care au colaborat “ e vina băncii” . Banca , se apară și spune ca nu există o asemenea varinata. Eu tot primesc sume care nu-mi sunt cuvenite. Am dat o declarație scrisă la bancă prin care refuz primele depuneri dar refuz să mă mai implic pentru greșelile și banii altora
Shawn888, utilizator