Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Scriu pt o cunostinta. O doamna de 68 de ani, caruia ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Scriu pt o cunostinta. O doamna de 68 de ani, caruia i-a murit ...

Scriu pt o cunostinta. O doamna de 68 de ani, caruia i-a murit singurul copil. Se face dezbatere de mostenire dupa decedata, aceasta avand 2 copii majori si fiind divortata. Mama defunctei are drept si ea de mostenire sau totul va merge la copii ?
bkira00, utilizator
Vor moșteni doar copiii.