Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua!Săptămâna aceasta am fost lovit în ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua!Săptămâna aceasta am fost lovit în spate de un ...

Bună ziua!Săptămâna aceasta am fost lovit în spate de un individ de origine româ.
Am să dau mai multe detalii în privința incidentului.Ma apropiam de sensul giratoriu(era destul de aglomerat).Aproape de sensul giratoriu era o strada din care a ieșit destul de repede un autoturism cu 3 indivizi de origine roma..Probabil au dorit să le permit să între în fata mea.Nu le am permis ,după care imediat au apărut în spatele meu.Nu cred că a durat 30 sec ,și am fost lovit în spate de acești indivizi.(lovit intenționat)Am coborât (mi au spus că nu au vrut) eu am făcut foto persoanelor ,mașinii și numărului de inmatriculare. Nu am sunat la 112,m au dus la politie..Mașina mea nu are semne de lovitură (probabil a fost în scurt ).Am casco la mașină, și doresc să merg în service pentru a demonta(poate în interior sunt ceva pagube).Văzând că le am fotografiat mașină au venit și aceștia la politie.Eu am cerut testare alcool și pentru consum de droguri..Testarea a ieșit zero!
Sa intocmit proces verbal scris de mână de o agenta de poliție (pe care l am semnat).Nu există formular tip pentru proces verbal?
Am cerut o copie a acestui proces verbal scris de mana(am fost refuzat).
Nu aveam și eu dreptul să am o copie a acestui proces verbal?
Mulțumesc pentru răspuns!
SunnyXxxX, utilizator