avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sunt în CCC și am PFA suspendat care avea cod CAEN ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sunt în CCC și am PFA suspendat care avea cod CAEN 8599.

Sunt în CIC și am PFA suspendat care avea cod CAEN 8599. Intre timp am obtinut atestatul de libera practica in supervizare in psihologie si doresc sa aflu ce optiuni am de a incepe activitatea fara a pierde indemnizatia.
1. Pot înființa un SRL cu același cod CAEN? (nu o sa fiu angajata în acest SRL)
2. Pot înființa SRL cu atestat de libera practica sub supervizare in Psihologie? Ce cod CAEN ar fi daca e posibil?

Va multumesc!
Ultima modificare: Luni, 15 Iulie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Bibs93 , utilizator 07:15, 15 Iulie 2024
Cat timp sunteti in CCC , puteti sa va infiintati un SRL.

In CCC ati intrat numai in calitate de PFA?
Da, am lucrat doar prin PFA inainte. Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot infiinta un pfa si apoi sa-i suspend activitatea ? dan_mihutiu dan_mihutiu Sotia mea tocmai s-a inscris in Colegiul Psihologilor din Romania. Nu poti profesa in domeniu daca nu esti inscris in colegiu. Problema este ca deocamdata nu ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl-d cu asociat si angajat unic in cic stock stock Buna ziua! Pe data de 8 septembrie fiul meu implineste 2 ani, pana atunci ma aflu in concediu de crestere copil, inainte de intrarea in CIC fiind angajata. In ... (vezi toată discuția)
Master - somaj - cic1 - concediu medical - cic2 P. Alina P. Alina Buna ziua! Am si eu o intrebare...ma aflu in cic pana pe 22 noiembrie, cand fetita implineste 2 ani. Am intrat in cic dupa terminarea masterului(iulie 2010), ... (vezi toată discuția)