Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Unde se face contractul de mandat pentru desemnarea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Unde se face contractul de mandat pentru desemnarea tutorelui legal de catre parinte?

Vreau sa pun tutore legal pentru fiul meu care urmeaza sa mearga la liceu (in judetul in care sta fratele meu) pe fratele meu. Cum se procedeaza? Unde se face contract de mandat?
P0Dumitru, utilizator
Puteți face delegare de autoritate părintească prin intermediul instantei sau contract de mandar la notariat.