avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1046 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Unde se face contractul de mandat pentru desemnarea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Unde se face contractul de mandat pentru desemnarea tutorelui legal de catre parinte?

Vreau sa pun tutore legal pentru fiul meu care urmeaza sa mearga la liceu (in judetul in care sta fratele meu) pe fratele meu. Cum se procedeaza? Unde se face contract de mandat?
Ultima modificare: Luni, 15 Iulie 2024
P0Dumitru, utilizator
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 13:25, 15 Iulie 2024
Puteți face delegare de autoritate părintească prin intermediul instantei sau contract de mandar la notariat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua- copil cu parinte plecat la munca in strainatate iasminagh iasminagh Buna ziua. Ma numesc iasminagh, am 49 de ani si 4 copii, 3 sunt dintr-o casatorie anterioara, ei toti sunt plecati in tari strainatate, cea mai mica este de 16 ... (vezi toată discuția)
Tutorele are dreptul sa vanda? kryss kryss Buna ziua, Nu stiu daca intrebarea mea este postata la locul potrivit, dar am o nelamurire si daca cineva ma poate ajuta, multumesc anticipat. Vrem sa ... (vezi toată discuția)
Propietar la 17 ani femeie40 femeie40 buna ziua. am si eu o intrebare. am 40 ani sunt casatorita si am 2 baieti 17 si 3 ani jumate. as dori sa vand ce avem acum si partea mea sa o cedez copilului ... (vezi toată discuția)