Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bunicul meu a fost prizonier de raboi a stat cinci ani ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bunicul meu a fost prizonier de raboi a stat cinci ani în Rusia. ...

Bunicul meu a fost prizonier de raboi a stat cinci ani în Rusia. Mătușile si unchii mei primesc după el suma de 1320 lui lunar. Tatăl meu a decedat acum trei ani , nu este normal ca mama mea sa primească și ea aceasta suma ?
Mătușile și unchii sunt fii ai bunicului? Dacă da, de aia primesc.
Mama dvs , daca e nora, de ce ar primi?
gi-jane2, moderator