avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNA ZIUA AM FACUT UN ACT DE DONATIE CATRE PRIMARIE A ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNA ZIUA AM FACUT UN ACT DE DONATIE CATRE PRIMARIE A UNUI TEREN ...

BUNA ZIUA
AM FACUT UN ACT DE DONATIE CATRE PRIMARIE A UNUI TEREN INTRAVILAN DE 40 ARI IN URMA CU 2 ANI.
TOTI PROPRIETRII AU SEMNAT IN FATA NOTARULUI , NU SUNT PROBLEME DIN CAUZA DONATORILOR.
IN CE CONDITII PRIMARIA ESTE OBLIGATA SA PREIA TERENUL PENTRU CA AU TRECUT DEJA 2 ANI DE LA DEPUNEREA ACTULUI DE DONATIE.

Alte discuții în legătură

Succesiune după părinti aurel_vitza aurel_vitza Bună ziua, prin amabilitatea Dvs. aș dori un răspuns la următoarea problemă: Părinții mei sunt decedați din anii 1980, tata și 1985 , mama. Am fost ... (vezi toată discuția)
Despre teren agricol MariaC88 MariaC88 Buna seara ,tatăl meu si sora lui lângă sat au cate 10 ari unul lângă celălalt primit ca moștenire de 28 de ani teren extravilan . În fiecare an au ... (vezi toată discuția)
Ce acte trebuie sa detina vanzatorul pentru a dovedi proprietatea unui teren? van_allen78 van_allen78 Intentionez sa achizitionez un teren intravilan de 20 de ari la tara.Ce acte trebuie sa aiba proprietarii (sunt 2 proprietari, sot si sotie), ca sa nu am ... (vezi toată discuția)