avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Termenul legal de eliberare imobil dupa vanzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Termenul legal de eliberare imobil dupa vanzare

Care este termenul legal de eliberare al unui apartament dupa vanzarea acestuia? Imi puteti da undeva legea care stabileste termenul? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:21, 16 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista act normativ..termenul se stabileste de parti prin contract.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen eliberare imobil ingrid30 ingrid30 am achizionat de curand un apartament .in momentul precontractului vanzatorul a cerut un termen de 30 de zile pt a elibera imobilul. la 2 saptamani dupa ... (vezi toată discuția)
Termenul de eliberare a apartamentului in caz de vanzare Adela2009 Adela2009 Buna ziua, Vom semna pe data de 01 iunie un antecontract de avans ptr cumpararea un apartament, restul de bani se vor da pe 01 iulie si tot atunci se va ... (vezi toată discuția)
Buna seara as dori sa stiu daca, in cazul cumpararii unui apartament, ... danadani danadani Buna seara As dori sa stiu daca, in cazul cumpararii unui apartament, exista un termen de eliberare legala a apartamentului de 30 de zile sau acest termen ... (vezi toată discuția)