avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Buna ziua, Am un SRL platitor de TVA cu datorii la ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Buna ziua, Am un SRL platitor de TVA cu datorii la administrator, ...

Buna ziua,

Am un SRL platitor de TVA cu datorii la administrator, si doresc sa stiu daca se poate vinde firma cu aceste datorii catre alta persoana fizica sau daca se poate inchide firma fara plata acestor datorii.

Va multumesc,
Laurentiu

Alte discuții în legătură

Faliment,insolventa,dizolvare? corina_s corina_s Buna ziua, Sunt administrator unic la o societate SRL la care sunt si angajata in prezent. Tatal meu era si el angajat, insa a decedat. Pentru a-mi desfasura ... (vezi toată discuția)
Executare silita srl - e posibil? Iercan_Lavinia Iercan_Lavinia buna seara, am un SRL-ma ocup singura de acest magazin-eram eu si sotul meu in acte, dar acesta a decedat si am ramas singura. am ceva datorii la stat, ... (vezi toată discuția)
Problema tva cmihaelaalina cmihaelaalina firma a cumparat un apartament de la o pers fizica. in momentul de fata, eu ca asociat minoritar al SRL-ului doresc achizitionarea apartamentului pe pers ... (vezi toată discuția)