Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua! Cei de la icredit au voie sa ma viziteze ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua! Cei de la icredit au voie sa ma viziteze la locul ...

Bună ziua! Cei de la icredit au voie sa ma viziteze la locul de munca? Ia spus și șefului ca să plătesc rata la ei! Am doar o săptămână întârziere! Ce se poate face în situația asta?
Nu puteti face nimic, daca seful firmei ii primeste in audienta.
Seful decide ce face si pe cine primeste.
Dapix, utilizator
Bineînțeles că nu au voie să procedeze astfel. Legea e de interpretare strictă cu privire la modalitățile în care se execută un debit. Puteți să-i dați în judecată pentru prejudicii morale; taxa de timbru e fixă, 100 de lei, daunele morale le puteți cere în ce cuantum vă taie capul. Apelați însă la un avocat.