Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Rele Tratamente la job
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Rele Tratamente la job

Bună seara!
Eu aș dori să dau în judecată angajatorul pentru rele tratamente la locul de muncă, nerespectarea pauzelor legale, în special pauza de masă, stresul asupra angajatului cu țipete constante.
Aș dori să cer daune morale pt ca din cauza faptului ca nu reușeam niciodată să îmi iau pauză de masă din cauză ca venea și te întrerupea în timp ce îți luai prânzul, am dezvoltat anxietate pe bază de stres și am am ajuns la urgențe cu probleme gastro-intestinale.
Aș dori ca acest fost angajator să suporte cheltuielile mele pentru consultații și medicamente cel puțin, plus toată trauma morală pe care mi-a instalat-o timp de 4 luni de zile.
Acest angajator m-a distrus moral și fizic.
Rog ajutor într-o consultație.
Acest angajator nu ar trebui să mai aibă subalterni!
Angajatorul este obligat, in temeiul normelor si principiilor raspunderii civile contractuale, sa il despagubeasca pe salariat in situatia in care acesta a suferit un prejudiciu material sau moral din culpa angajatorului in timpul indeplinirii obligatiilor de serviciu sau in legatura cu serviciul.

Ceea ce ati postat ar trebui sa si dovediti in instanta, astfel incat sa aveti credibilitate si poate sanse de castig.