avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Daca un statut al personalului a intrat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Daca un statut al personalului a intrat deja in vigoare, ...

Buna ziua! Daca un statul al personalului a intrat deja in vigoare, insa normele de aplicare nu au fost inca aprobate, un drept prevazut in acest statut este valabil si inainte de data aprobarii normelor? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:22, 18 Iulie 2024
despre ce statut este vorba ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aderare in sindicat creis creis Buna Ziua, Poate Adunarea generala sau biroul executiv sa hotarasca daca cineva adera sau nu in sindicat?? sau este un atact la vreo libertate a ... (vezi toată discuția)
Concediul paternal - cadre militare Kazfer Kazfer Se acorda concediul paternal de 5 zile lucratoare (+10 zile lucratoare, daca exista atestat Curs de puericultura) si tatilor din M.Ap.N. conform Legii nr. 210 ... (vezi toată discuția)
Amnistia fiscala a mamelor arradu2003 arradu2003 Buna ziua, Va deranjez si eu cu o intrebare legata de acest caz de amnistiere a mamelor si anume. Eu in Aprilie 2011 am revenit la locul de munca dupa ... (vezi toată discuția)