Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara! Catre cine ma pot adresa in cazul in care ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara! Catre cine ma pot adresa in cazul in care la anveloparea ...

Buna seara! Catre cine ma pot adresa in cazul in care la anveloparea blocului muncitorii au inodat frtunul de la aerr conditionat, apa s-a inflitrqt in casa si a cazut pe televizor, care implicit s-a stricat? Mulțumesc!
Cornel Vasile, Consilier juridic
Notificati firma de care apartin lucratorii prin posta cu confirmare de primire si cereti despagubiri. Mentionati ca daca nu va intelegeti pe cale amiabilasunteti dispusa sa deschideti actiune in instanta pentru a cere daune materiale si/ sau daune morale. Ar trebui sa aveti poze cu inodarea furtunului, cu apa infiltrata in casa si cu deterioarea televizorului.
In instanta va trebuie sa cereti efectuarea unei expertize tehnice judiciare in specializarea ctii. si in specializarea electronice.