Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara sunt plecata cu iubitul meu în Franța se ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara sunt plecata cu iubitul meu în Franța se poate ...

Bună seara sunt plecata cu iubitul meu în Franța se poate sa ma întorc și după ce îmi expira procura??
Oare ce procura?
De la părinți mei sa pot ieși din tara cu prietenul meu

gi-jane2 a scris:

Oare ce procura?

Dacă citiți titlul, scrie "declarație".
Puteți sa va întoarceți singura în România, ca sunteți cetățean român și puteți întra în propria țară.
Dar dacă vreți sa plecați din nou în Franța, puteți folosi aceeași declarație, dacă va încadrați în perioada menționată în cuprinsul ei.
Dacă nu, trebuie o alta declarație.
raluk0207, utilizator