avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara sunt plecata cu iubitul meu în Franța se ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara sunt plecata cu iubitul meu în Franța se poate ...

Bună seara sunt plecata cu iubitul meu în Franța se poate sa ma întorc și după ce îmi expira procura??
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 15:30, 20 Iulie 2024
Oare ce procura?
De la părinți mei sa pot ieși din tara cu prietenul meu

gi-jane2 a scris:

Oare ce procura?

Dacă citiți titlul, scrie "declarație".
Puteți sa va întoarceți singura în România, ca sunteți cetățean român și puteți întra în propria țară.
Dar dacă vreți sa plecați din nou în Franța, puteți folosi aceeași declarație, dacă va încadrați în perioada menționată în cuprinsul ei.
Dacă nu, trebuie o alta declarație.
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Iulie 2024
raluk0207, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura iesire din tara fiind minor darrio darrio Buna ziua.Vreau sa stiu ce se intampla daca,minor fiind,ma intorc in tara dupa 2 luni in loc de doua saptamani.Asa cum scrie in procura de la notar.Mentionez ... (vezi toată discuția)
Buletin expirat strainatate dumutaadrian dumutaadrian Buna ziua,o mica problema am.Mama mea este in Italia, si i-a expirat buletinu,ar putea veni in tara sa isi reinnoiasca buletinu ,dar sa nu fie ceva probleme la ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, sunt minoră am 16 ani și sunt în irlanda de nord, ... Monica Mariana Monica Mariana Bună ziua, sunt minoră am 16 ani și sunt în Irlanda de Nord, părinți mei sunt despărțiți ,eu sunt venita cu iubitul meu aic i,însă as dori sa ma ... (vezi toată discuția)