Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, sunt minoră am 16 ani și sunt în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, sunt minoră am 16 ani și sunt în Irlanda de Nord, ...

Bună ziua, sunt minoră am 16 ani și sunt în Irlanda de Nord, părinți mei sunt despărțiți ,eu sunt venita cu iubitul meu aic
i,însă as dori sa ma întorc în tara fără iubitul meu,dar tatăl meu este aici și vreau sa știu dacă ma pot întoarce în tara cu tatăl meu fără procura de la mama,
Daca legea de acolo permite, poti sa vii.
Dar cand te intorci, vei avea nevoie de declaratie de la ambii parinti.
Poți ieși din Irlanda fără acordul părinților.
Dar dacă te întorci în România și vei vrea sa pleci din nou, nu vei putea iesi din tara, decât cu declarația ambilor părinți.