avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua! Am și eu o întrebare.. nu am știut ca ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua! Am și eu o întrebare.. nu am știut ca mi a expirat ...

Bună ziua! Am și eu o întrebare.. nu am știut ca mi a expirat autorizația de circulație provizorie și am fost dus la politie pt conducere fără numere. Acolo am refuzat testul de droguri și am fost dus la sange. Țin sa menționez ca în urma cu o noapte am consumat câteva linii de cristal. Trecuse 12 ore... exista posibilitatea sa iasă la sange? Ați mai fost careva în aceasta situație și dacă da, care a fost rezultatul la sange?
Cel mai recent răspuns: 12345user12345 , utilizator 13:20, 19 Iulie 2024
Bună ziua.

Aveți motive reale de ingrijorare și, având în vedere cumulul de infracțiuni săvârșite în concurs, vă sfătuiesc să vă angajați un avocat.

Cu stima, av. Hulea Ionuț-Marius
Bună ziua.

exista posibilitatea sa iasă la sange?

Da

Ați mai fost careva în aceasta situație și dacă da, care a fost rezultatul la sange?

Intrebarea asta s-ar potrivi pe un forum al consumatorilor de droguri...
Pai aștept rezultatul analizelor? Și după sa mi pun un avocat? Sau sa mi pun avocat dinainte? Nu exista nicio șansă să iasă negativ? Am mai auzit cazuri în care a iesit negativ la sange. Mulțumesc!
Ultima modificare: Vineri, 19 Iulie 2024
12345user12345, utilizator
Vi s-a spus deja de către 2 avocați, că situația dvs. va forma obiectul unui dosar penal, în care se vor analiza mai multe infracțiuni, fiind aproape exclus un rezultat negativ. Este la aprecierea dvs. când vă angajați avocatul, însă cu cât îl angajați mai repede, vă creșteți semnificativ șansele ca soluția dispusă în dosar să fie una cât mai favorabilă dvs.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius
Am înțeles. O sa iau legătura cu un avocat dar pana nu am rezultatul analizelor de sânge nu cred ca pot face mare lucru...

„Hulea Ionuț-Marius” - Cabinet de Avocat a scris:

Vi s-a spus deja de către 2 avocați, că situația dvs. va forma obiectul unui dosar penal, în care se vor analiza mai multe infracțiuni, fiind aproape exclus un rezultat negativ. Este la aprecierea dvs. când vă angajați avocatul, însă cu cât îl angajați mai repede, vă creșteți semnificativ șansele ca soluția dispusă în dosar să fie una cât mai favorabilă dvs.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius

Alte discuții în legătură

Ce pot face dacă soția a plecat iar noaptea a venit cu mai ... Gina Ioniță Gina Ioniță Ce pot face dacă soția a plecat iar noaptea a venit cu mai mulți apoi ma ținut și mia loT tot din casa? (vezi toată discuția)
Bună seara si la mulți ani! doresc sa înființez un centru ... AdelinaAron AdelinaAron Bună seara si la mulți ani! Doresc sa înființez un centru de zi pentru copiii cu dizabilități intr-o zona rurală din apropierea localității ... (vezi toată discuția)