Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Modalitatea ca un membru fondator sa împrumute ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Modalitatea ca un membru fondator sa împrumute asociatia?

Buna ziua.Vreau sa intreb prin ce modalitate un membru fondator poate introduce intr-o asociatie de pescuit o anumita suma de bani?
Un contract de imprumut de consumatie ar fi ok?
george-neagu, moderator