avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Modalitatea ca un membru fondator sa împrumute ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Modalitatea ca un membru fondator sa împrumute asociatia?

Buna ziua.Vreau sa intreb prin ce modalitate un membru fondator poate introduce intr-o asociatie de pescuit o anumita suma de bani?
Un contract de imprumut de consumatie ar fi ok?
Ultima modificare: Vineri, 19 Iulie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Am împrumutat asociația la care sunt membru fondator iar acum mi se cere să renunț la această calitate. pot fi obligat? bushboy bushboy Am imprumutat cu o anumita suma de bani asociatia la care sunt membru fondator alaturi de inca 2 persoane iar acum sunt obligat sa ies din asociatie. Pot fi ... (vezi toată discuția)
Infiintare asociatie de promovare a mersului pe bicicleta cristi.a cristi.a Buna ziua, Ne dorim deschiderea unei asociatii care sa promoveze mersul pe bicicleta. Asociatia va face trasee cicloturistice, va obtine sponsorizari ... (vezi toată discuția)
Finantare ong - imprumut grunwald grunwald Buna ziua, Daca imprumut asociatia cu diverse sume de bani, in calitate de presedinte al acesteia, le pot recupera la un moment dat? Cum se face un act de ... (vezi toată discuția)