avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua am primit somatie imobiliara de la executor ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua am primit somatie imobiliara de la executor pentru ...

Buna ziua am primit somatie imobiliara de la executor pentru un credit de nevoi personale (Banca Transilvania ) fara sa girez cu locuinta sau cu alte bunuri, mentionez ca datoria este sub 10.000 ron este legal acest aspect si ce pot face cum pot contesta acest lucru a trecut deja 15 zile decand am fost instintat >?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 07:58, 20 Iulie 2024
Ce anume vreți să contestați`? Scadența anticipata era mai veche de 3 ani`?
În principiu executarea silită ESTE LEGALĂ, dacă se face respectând Codul de procedură civilă.
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Iulie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o somatie imobiliara din 18.01.2024 plicul a ajuns ... gheorghemonica80 gheorghemonica80 buna ziua, am o somatie imobiliara din 18.01.2024 plicul a ajuns la mine pe data de 2.02.2024, am 15 zile sa rezolv situatia eu initial am contractat un ... (vezi toată discuția)
Executare silita raptor71 raptor71 Am primit o instiintare +somatie de executare silita ptr un contract de credit nevoi personale din 2006 in care sunt codebitor,fosta sotie fiind ... (vezi toată discuția)
Executare silita imobil ipotecat tmihai2006 tmihai2006 Buna ziua! Am doua credite ca persoana fizica: - un credit de nevoi personale de 10.000 euro la o banca ; - un credit imobiliar cu ipoteca rang 1 pe un ... (vezi toată discuția)