Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua am primit somatie imobiliara de la executor ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua am primit somatie imobiliara de la executor pentru ...

Buna ziua am primit somatie imobiliara de la executor pentru un credit de nevoi personale (Banca Transilvania ) fara sa girez cu locuinta sau cu alte bunuri, mentionez ca datoria este sub 10.000 ron este legal acest aspect si ce pot face cum pot contesta acest lucru a trecut deja 15 zile decand am fost instintat >?
Ce anume vreți să contestați`? Scadența anticipata era mai veche de 3 ani`?
În principiu executarea silită ESTE LEGALĂ, dacă se face respectând Codul de procedură civilă.
Dapix, utilizator