Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Presedintele asociatiei de proprietari a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Presedintele asociatiei de proprietari a semnat contract ...

Buna ziua,

Presedintele asociatiei de proprietari a semnat contract de modernizare ascensor fara acordul AG pt suma de 12,800 euro.

Mai mult, a semnat si act aditional la acelasi contract fara acordul AG.

Firma a efectuat lucrarea iar acum apar cu restanta + penalizari la fondul de modernizare lift.

Ce pot face pt a anula aceasta restanta?
Va multumeec.
Trebuie sa contestați in scris prima dată, conform art. 28 din legea 196/2018 lista de cheltuieli lunare , la președintele de asociatie. În funcție de raspuns, va puteți adresa după aceea, instanței de judecată.
Va multumesc. Asa voi face.

Daca nu se solutioneaza, va trebui sa angajez avocat pt instanta de judecata?

latka a scris:

Trebuie sa contestați in scris prima dată, conform art. 28 din legea 196/2018 lista de cheltuieli lunare , la președintele de asociatie. În funcție de raspuns, va puteți adresa după aceea, instanței de judecată.