avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Actiuni la S.C. Romaqua Group S. A.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Actiuni la S.C. Romaqua Group S. A.

Buna ziua! Doresc sa cumpar actiuni , daca este posibil, la S.C. Romaqua Group S. A. Borsec. Ce trebuie sa fac incat sa pot cumpara actiuni la aceasta companie? Cu ce ar trebui sa incep ? Va multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Iulie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 23:02, 20 Iulie 2024
Ar trebui sa discutați cu cineva specializat în acest domeniu,broker,firma de brokeraj etc..
Informati-va daca societatea este cotata la BVB.
Va poate explica un broker.
Nu mai se tranzacționează la bursa, adică nu puteți lua actiuni prin intermediul bursei de la București.
Singura varianta e sa vedeți dacă puteți găsi dintre acționarii de la aceasta data pe cineva interesat da va vândă. Tranzacția se va încheia la notar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitionare actiuni sergiu2011 sergiu2011 Buna seara.Vreau sa va spun ca ma bate gandul sa imi cumpar actiuni insa nu prea am informatii de unde as putea sa procur.Am auzit ca exista tot felul de ... (vezi toată discuția)
Cum se vinde o actiune de la o societate pe actiuni? glo glo O mama are o actiune la o soc comerciala pe actiuni. Vrea sa o vanda fiicei. unde trebuie sa mearga sau cum se procedeaza? se poate prin inscris sub ... (vezi toată discuția)
Certificat de actionar pitigoipiti pitigoipiti am un certificat de actionar la PETROBRAZI si ma-r interesa ca valoare mai au (daca mai au) #-o (vezi toată discuția)