Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Actiuni la S.C. Romaqua Group S. A.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Actiuni la S.C. Romaqua Group S. A.

Buna ziua! Doresc sa cumpar actiuni , daca este posibil, la S.C. Romaqua Group S. A. Borsec. Ce trebuie sa fac incat sa pot cumpara actiuni la aceasta companie? Cu ce ar trebui sa incep ? Va multumesc!
george-neagu, moderator
Ar trebui sa discutați cu cineva specializat în acest domeniu,broker,firma de brokeraj etc..
Informati-va daca societatea este cotata la BVB.
Va poate explica un broker.
Nu mai se tranzacționează la bursa, adică nu puteți lua actiuni prin intermediul bursei de la București.
Singura varianta e sa vedeți dacă puteți găsi dintre acționarii de la aceasta data pe cineva interesat da va vândă. Tranzacția se va încheia la notar.