Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Perioada de stagiatura a unui avocat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Perioada de stagiatura a unui avocat constituie vechime ...

Buna ziua! Perioada de stagiatura a unui avocat constituie vechime in munca si trebuie luata in calcul la stabilirea sporului de vechime in cazul in care acesta se angajeza la o societate comerciala ca si consilier juridica? Pentru perioada de stagiatura nu i s-a retinut CAS. Va multumesc!
Numai numai prestata in baza unui c.i.m. constituie vechime in munca... persoana in cauza a avut c.i.m.?
Nu a avut c.i.m. A avut un contract de colaborare pe CNP.