avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Perioada de stagiatura a unui avocat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Perioada de stagiatura a unui avocat constituie vechime ...

Buna ziua! Perioada de stagiatura a unui avocat constituie vechime in munca si trebuie luata in calcul la stabilirea sporului de vechime in cazul in care acesta se angajeza la o societate comerciala ca si consilier juridica? Pentru perioada de stagiatura nu i s-a retinut CAS. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ronin7 , utilizator 11:50, 23 Iulie 2024
Numai numai prestata in baza unui c.i.m. constituie vechime in munca... persoana in cauza a avut c.i.m.?
Nu a avut c.i.m. A avut un contract de colaborare pe CNP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in campul muncii fanady fanady Buna ziua. Timp de 15 ani am fost asociat unic si administrator la o societate comerciala la care am avut contract de asigurare sociala si mergeam lunar la ... (vezi toată discuția)
Ce anume se ia in calcul? marynela1 marynela1 buna ziua, la calculul pensiilor ce anume se ia in calcul salarul brut (total realizat)fara a scadea cotizatiile ( cass, cas, somaj, ),impozit, sau salarul ... (vezi toată discuția)
Ccc si vechimea in munca ( calcul spor de vechime munca) ana500 ana500 Buna ziua . Luminati-ma va rog si pe mine , ca mi s-au mai dus din neuroni in CCC ( peste aprox 2 saptamini ma intorc la munca din CCC). Am o colega la ... (vezi toată discuția)